MENÜ
 
io tasarım ödül

Furnitur Uluslararası Tasarım Yarışması 2019
İkincilik Ödülü i&o tasarım’ın oldu.

i&o tasarım Samsung QLED TV Stand Tasarım Yarışması’na katıldı

i&o tasarım, Dezeen ve Samsung Electronics iştirakiyle duyurulan Samsung QLED TV Stand Tasarım Yarışması‘na katıldı. Samsung’un yeni nesil QLED TV serisinin görünmez kablolu sade tasarımını tamamlayacak TV sehpasını bulmak için açtığı yarışmaya uluslararası düzeyde yüksek katılım bekleniyor.

Yarışmaya “Cato” isimli projemizle katıldık. Samsung’un yeni nesil QLED TV serisinin sade tasarım çizgilerini ve eğrisel formunu TV sehpasında devam ettirerek uyumluluk amaçladık. Doğaya dönüşü müjdeleyen masif ahşap materyali 3 boyutlu doğal çizgiler ile yaşam odalarına yerleştirmeyi hedefledik. Projemizin görsellerine ve diğer alternatif tasarımlarımıza bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Cato design by i&o tasarım
Cato design by i&o tasarım
Cato design by i&o tasarım
Cato design by i&o tasarım
Cato design by i&o tasarım

Toplam 30.000 € ödülün dağıtılacağı yarışmada, birinciyi 8.000 € bekliyor. Diğer dört finalist 3.000 € ve kısa listeye giren 10 aday da 1.000 € ödül kazanacak. Katılımcılar tasarımlarının hak sahibi olarak kalacaklar ama Samsung ile ayrı anlaşma yapma şansını bulacaklar. Ayrıca 5 finalistin tasarımları prototip olarak üretilerek Eylül 2017’de Berlin’de gerçekleşecek IFA Elektronik Fuarı‘nda sergilenecek.

Yarışmanın jürisinde;

  • Samsung TV bölümü satış ve pazarlama müdürü Moon Soo Kim
  • Samsung TV tasarım bölümü başkanı Yun Je Kang
  • Samsung Avrupa bölgesi pazarlama müdürü (CMO) David Lowes
  • Dezeen editör yardımcısı Rima Sabina Aouf

yer alıyor.

Katılımlar için son tarih 1 Ağustos 2017. Kısa listeye girenler 9 Ağustos’ta, finalistler 21 Ağustos’ta açıklanacak. Birincilik Ödülünün sahibi ise 8 Eylül’de belli olacak.

Samsung’un yeni nesil QLED TV serisi teknolojik gelişimlerin yanında aslen sadelik, kablo karmaşasını görünmez yapmak ve çerçevesiz görünümle panele odaklanan bir çizgiye sahip olması düşünülmüş. (TV fotoğrafları Samsung TR resmi sitesinden alınmıştır)

Samsung QLED TV
Samsung QLED TV
Samsung QLED TV

Yarışma internette şu şekilde yer buldu;

Samsung QLED TV Stand Tasarım Yarışması
Dezeen
Samsung QLED TV Stand Tasarım Yarışması
Dezeen
Samsung QLED TV Stand Tasarım Yarışması
bi-özet
Tags: